Czego można się spodziewać po Astell&Kern na Loudhead 2016?

Czego można się spodziewać po Astell&Kern na Loudhead 2016?

Jeden z liderów w produkcji przenośnych systemów Hi-Fi, firma Astell&Kern zaprezentuje swoje najbardziej aktualne i lubiane modele odtwarzaczy, w tym dwa nowe produkty, które pojawiły się na rosyjskim rynku niemal jednocześnie. Są to AK70, w niezwykłym miętowym kolorze, oraz AK300, najmłodszy model z serii 300, który obsługuje kodowanie dźwięku do 24 bitów/192 kHz oraz studyjny format DSD z możliwością ponownego kodowania w PCM.

Ponadto wszyscy, którzy nie znają flagowego odtwarzacza AK380 oraz linii niestandardowych słuchawek armaturowych drugiej generacji, będą mieli okazję posłuchać na własne uszy tego niezwykłego tandemu.

Astell&Kern AK70 to najnowszy dodatek do gamy przenośnych odtwarzaczy Hi-Fi koreańskiej marki Junior. Pod względem funkcjonalności nowość zajmuje niszę pomiędzy odtwarzaczami AK JR i AK300, a pod względem wzornictwa AK70 jest wyjątkowym gadżetem, który z pewnością znajdzie fanów wśród miłośników najwyższej klasy dźwięku.

Umożliwia odtwarzanie dźwięku o rozdzielczości do 24bit/192kHz i obsługuje kodowanie DSD z kodowaniem PCM. W odtwarzaczu zastosowano pojedynczy przetwornik cyfrowo-analogowy CS4398 firmy Cirrus Logic, a także 64 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie posiada standardowe i zbalansowane wyjścia słuchawkowe, a także wyjście cyfrowe do obsługi przetwornika cyfrowo-analogowego USB i USB audio.

AK70 jest pierwszym odtwarzaczem firmy Astell&Kern obsługującym wyjście audio USB. Do AK70 można podłączyć różne przenośne wzmacniacze za pomocą wyjścia USB. Odtwarzacz może przesyłać strumieniowo natywne nagrania DSD przy użyciu technologii DoP. Konwersja DSD na PCM służy do podłączania tych wzmacniaczy przenośnych, które nie są wyposażone w technologię DoP.

AK70 obsługuje sieć bezprzewodową, która łączy komputer, odtwarzacz sieciowy, urządzenia przenośne i inne odtwarzacze Astell&Kern. Taka konfiguracja otwiera możliwość wyszukiwania plików audio na nośnikach zewnętrznych i odtwarzania z nich muzyki za pomocą odtwarzacza Hi-Fi. AK70 jest również kompatybilny z ripperem CD firmy Astell&Kern, co ułatwia zgrywanie muzyki z płyt CD przy jednoczesnym korzystaniu z tych urządzeń.

Oprócz powyższych modeli na targach Loudhead 2016 będzie można szczegółowo zapoznać się z takimi modelami, jak: ASTELL&KERN AK320, ASTELL&KERN AK380, ASTELL&KERN AK JR, ASTELL&KERN AK ROSIE, ASTELL&KERN AK ANGIE II, ASTELL&KERN AK LAYLA II, ASTELL&KERN AK T1p.

Te i inne produkty można przetestować i kupić w sklepach Doctorhead.