The Lawton Fostex TH900 Review

The Lawton Fostex TH900 Review

Dawno temu, w odległym laboratorium projektowym audio, Fostex stworzył i wdrożył oryginalne i słynne słuchawki D2000, 5000 i 7000 dla Denona. Tak, te słuchawki były technicznie modelami Fostexu pod przykrywką logo i marki Denon. Wkrótce po zaprzestaniu produkcji tej oryginalnej serii Denon D, popyt i ceny gwałtownie wzrosły. W tamtym czasie zacząłem gorączkowo chodzić tam i z powrotem, wściekle stukając w klawisz F5 na mojej klawiaturze, mając nadzieję na odświeżenie strony sprzedaży Head Fi, aby jako pierwszy odpowiedzieć na nowo notowanego Denona D7000. Byłem więcej niż skłonny pójść na wojnę dla jednego z tych złych chłopców, ponieważ zawsze była to jedna z moich ulubionych słuchawek w każdej cenie. Kiedy usłyszałem, że Fostex ogłosił swoją własną serię nadchodzących dynamicznych słuchawek kierowcy, z których obie były fizycznie wzorowane na oryginalnej Denon D-serii, czułem się tak zawrotny jak uczennica frolicking przez las z nieskończonym szczęściem.

Mark Lawton, wasz diaboliczny modyfikator Denona, od dawna oferuje zmodyfikowane na zamówienie słuchawki Denona z serii D, niestandardowe kable, wspaniałe drewniane kubki i bardzo potrzebne właściwe tłumienie wewnętrznych komór akustycznych. Lawton wykonuje teraz również modyfikacje i ulepszenia chirurgiczne dla Fostexów TH600 i TH900. Ten facet wykonuje genialną pracę i myślę, że to bardzo widoczne, że za każdym razem, gdy jeden z nas patrzy na jeden z jego niestandardowych drewnianych kubków na te słuchawki, mamy uczucie bólu w głębi naszego jelita, gdy nasze oczy zaczynają podlewać się, ślinić się wytrwale kapiąc z kącików naszych ust. To dobrze, nie jesteś sam, jeśli to się dzieje. Mogę polecić spotkanie Klubu Anonimowych Audiofilów, na którym użytkownicy rozmawiają o tego typu rzeczach... poncz i ciasto podawane w piątki. Większość z nas przez to przeszła i wielu z nas ma słabość do zdrewniałych słuchawek, tak kuszących i pysznie soczystych dla oczu, jak i dla uszu.

The Custom Wood and Dampening

Zaprojektowane przez firmę Fostex kubki TH900 zostały wykonane z japońskiej brzozy wiśniowej z lakierem Urushi. Proces produkcyjny na samych kubkach jest boleśnie powolny, precyzyjny i z największą dbałością o szczegóły. W fizyczny proces produkcji kubków do tych słuchawek włożono wiele miłości i troski. Oto zgrabny film przedstawiający proces produkcji kubków Fostex. Zwróć uwagę na kolorystykę drewnianych kubków przed malowaniem, są one piękne, Fostex zrujnował całe naturalnie piękne ziarno! Ponadto, osobiście uważam, że super błyszcząca czarna zwykła praca wygląda lepiej niż czerwona praca farby podane do produktu końcowego. Człowieku... oni podwójnie ją zrujnowali! Przepraszam, to jest oczywiście czysto subiektywna rzecz, ale myślę, że czerwone kubki TH900 wyglądają, jakby ktoś wziął czerwony marker do drewnianych kubków. Mają łuskowaty, błyszczący wygląd, który wydaje mi się nie do podważenia. Wolałabym, żeby po prostu przezroczysto szkliły naturalne usłojenie drewna, albo żeby zachowały ten niesamowity, błyszczący czarny lakier z ładnym, jasnym, srebrnym logo. Ugh, straciłam okazję. Fostex włożył tonę prawdziwej miłości w produkcję tego kubka, ale efekt końcowy nie jest tak ładnie wyglądający jak Lawtons na dłuższą metę. Lawton oferuje wiele rodzajów drewna w różnych przedziałach cenowych, zbyt wiele, by je wymienić. Każdy z nich to piękne arcydzieło samo w sobie i zdolne do zmiany sygnatury dźwiękowej w zauważalny sposób. Mark był na tyle łaskawy, że wysłał mi najwyższy szkielet opcji personalizacji, które zawierały Old Growth Redwood Burl drewna, opcja, która kosztuje prawie 700 dolarów za zestaw samodzielnie. Muszę przyznać, że może to być najpiękniejsze drewno, na jakie kiedykolwiek zwróciłem uwagę. Mam trochę słabości do kontrastowych refleksów i cieni wewnątrz drewna, takich jak to, a także wolę ten jaśniejszy odcień samego drewna niż niektóre z ciemniejszych lasów, które są dostępne. W naturalnym świetle słonecznym, ziarno wydaje się jasne i żywe, odbijając światło słoneczne w kolanach kołyszącym się pięknem, rażącym brakiem szacunku dla mojej audiofilskiej zdrowego rozsądku. Dzięki, Mark. Złamałeś mi mózg.

Oczywiście, połączenie tego wszystkiego, przynajmniej w fizycznym znaczeniu tego słowa, daje mi ciągłe uczucie uniesienia, a także krzyczące klasę i styl. Większość mojej rodziny zdaje sobie sprawę z tego, jak zarabiam na życie, ponieważ ludzie często przychodzą i odchodzą przez mój dom, odwiedzając go z jakichkolwiek powodów, większość z nich jest bardzo przyzwyczajona do wymachiwania w pobliżu jakimiś rodzajami wysokiej klasy słuchawek. W tym przypadku, Lawton TH900 dostał więcej uwagę niż jakaś inna słuchawka kiedykolwiek posiadałem i większość mój rodziny i przyjaciół chce używać to nad jakaś inną słuchawką że kiedykolwiek pozwalałem im doświadczać.

Pozwól mi powiedzieć ci coś, gdy budzę się każdego ranka i widzę tę słuchawkę na moim biurku jak złote światło słoneczne świeci w moje okno, wygrzewając drewno... Naprawdę czuję jak ta słuchawka należy dokładnie tam gdzie jest. Z artystycznego punktu widzenia, tylko jedna inna słuchawka mi to zrobiła. Mam taki talent artystyczny, jak ten. Wzornictwo w ogóle jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ chcę, aby zarówno wyglądało, jak i brzmiało seksownie. Jest po prostu coś w tym, jak naturalnie kontrastująca kolorystyka ziarna, to naprawdę uderza w dom i przywołuje silniejsze poczucie "Hifi" do mnie niż zwykłe plastikowe zewnętrza na bardzo drogich słuchawkach.

Mark używa również nieujawnionego materiału, który nie jest dostępny w sprzedaży na wewnętrznej stronie kubków, co pomaga odpowiednio wytłumić doznania związane z wysokimi tonami... zadrapać, że... wysokie tony mają wady oryginalnych zapasów D7000 i TH900. Przynajmniej w mojej opinii i w miarę jak moje uszy tego doświadczają, w modyfikacjach Lawtona jest pewna poprawa jakości w stosunku do oryginalnych słuchawek Denon czy Fostex. Posiadałem fabrycznie Denon D7000 i zainstalowałem wersję tłumiącą Lawtona za pomocą zestawu dla majsterkowiczów, a także dla wielu osób, którym w przeszłości polecałem tę słuchawkę, jak również posiadałem Fostex TH900 w niezmienionej formie przez jakiś czas.

Nie mam wątpliwości, że materiał ten poprawia jakość gorących wysokich tonów Denona D7000, stonując go w znacznym stopniu i zmniejszając jego jasność na tyle, aby doświadczyć nieco więcej szczegółów. W przypadku TH900, zawsze czułem, że wysokie tony są trochę sztuczne i pozbawione obecności, a nawet nieco rozluźnione. Jednak w wersji Marksa górna część tej słuchawki doświadcza nieco więcej życia. Pierwotnie, kiedy pierwszy raz kupiłem TH900 dla siebie, miałem stale podniesioną brwię nad jakością doświadczenia wysokich tonów. W zaktualizowanej wersji Lawtona, nie rozumiem. Mając to na uwadze, czuję, że zauważalna jest wyraźna poprawa czystości dźwięku na całej powierzchni, drewniane komory robią różnicę w inscenizacji dźwięku, ustawieniu i brzmieniu... ale więcej na ten temat później w obszarze jakości dźwięku.