Renesans muzyki na nośnikach analogowych trwa, bez względu na wszystko!

Renesans muzyki na nośnikach analogowych trwa, bez względu na wszystko!

Sprzedaż albumów winylowych w USA w pierwszej połowie 2020 roku wykazała dwucyfrowy wzrost! Według nowego raportu Nielsen Music / MRC Data, amerykański przemysł muzyczny wykazał wzrost o 9,4% w pierwszej połowie 2020 roku, i to pomimo ogólnego spowolnienia gospodarczego związanego z COVID-19 w większości innych branż.

W tym samym czasie sprzedaż płyt CD spadła o 30,2% do 18,5 mln egzemplarzy z 26,53 mln sprzedanych w roku poprzednim. Co warte odnotowania, cyfrowe pobrania albumów również spadły o 14,3% do 17,65 mln z 20,6 mln pobrań albumów w pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku.

Jednakże, jak donosi Billboard, płyty winylowe nadal przeżywają swój niezwykły powrót i w rzeczywistości stały się ratunkiem dla formatów fizycznych w czasach izolacji. Ogólnie sprzedaż albumów winylowych wzrosła o 11,2% do 9,2 mln egzemplarzy, co oznacza wzrost o prawie 1 mln egzemplarzy z 8,3 mln egzemplarzy w pierwszej połowie 2019 r.

Billie Eilish - When We All Fall Asleep, Where Do We Go? LP

Artysta: Billie Eilish

Gatunek: Pop, Elektronika

Styl: Indie Pop, Trap

Dodaj do ulubionych Dla porównania 2&nbsp290&nbspRR. Na zamówienie Zamówienie przedpremierowe Szybki podgląd

Według raportu Nielsen Music / MRC Data, płyta Billy'ego Eilisha 'When We All Fall Asleep, Where Do We Go?' zajęła pierwsze miejsce na winylu ze sprzedażą na poziomie 85 000 sztuk. Raport zauważa również, że sześć płyt sprzedało się w tym roku w USA już w ponad 50 tys. egzemplarzy, w porównaniu do zaledwie trzech albumów w pierwszej połowie 2019 roku. Nie masz jeszcze odtwarzacza płyt winylowych? Sprawdź listę najlepszych gramofonów Dr.Head Awards 2019 i przyjdź po swoje winyle (i płyty CD) do nas!

Co ciekawsze, kasety audio zdają się przeżywać swój renesans! Przynajmniej w Wielkiej Brytanii, gdzie fani muzyki kupili 65 000 kaset w ciągu pierwszych sześciu miesięcy, czyli dwa razy więcej niż w tym samym czasie ubiegłego roku! A to już więcej niż w całym 2018 roku (wg Official Charts Company).