Spotkanie miłośników płyt winylowych i sprzętu Hi-Fi

Spotkanie miłośników płyt winylowych i sprzętu Hi-Fi

19 maja o godzinie 18:00 sklep Doctorhead, mieszczący się przy ulicy Novy Arbat 11, oczekuje gości. Na uczestników imprezy czeka prezentacja dystrybutora Informcom, w tym quiz z losowaniem nagród, demonstracja odtwarzacza płyt winylowych oraz prezentacja Mass Fidelity, nowej marki na rynku rosyjskim, gotowej do zaprezentowania bezprzewodowych systemów audio Hi-Fi.

REGA RP1 została wykorzystana jako podstawa do stworzenia gramofonu winylowego Queen By REGA. Jedną z technicznych różnic w stosunku do wersji podstawowej będzie ramię gramofonowe REGA RB101 z fabrycznie zainstalowaną główką wkładki REGA Carbon MM, wymienną na starsze główki oraz silnik 24 V, stosowany głównie w odtwarzaczu REGA RP3. Wśród cech wzorniczych jest błyszcząca powłoka obudowy z logo Queen By REGA, a także mata z emblematem Queen wymyślonym przez lidera zespołu Freddiego Mercury'ego. W ramach imprezy zwiedzający będą mogli zapoznać się z historią firmy REGA, szczegółami powstawania Queen By REGA oraz koncepcją i cechami innych gramofonów tej firmy. Wreszcie, każdy będzie mógł posłuchać gramofonu jako części systemu zbudowanego z komponentów REGA.

Ponadto "Informcom" opowie szczegółowo o nowej kanadyjskiej marce Mass Fidelity, specjalizującej się w tworzeniu bezprzewodowych systemów Hi-Fi. Obecnie linia produktów obejmuje trzy urządzenia: system głośników bezprzewodowych Core, bezprzewodowy subwoofer Core Sub oraz przetwornik cyfrowo-analogowy Relay Bluetooth. Sercem kolekcji jest głośnik Core, który zebrał rekordową sumę 1 530 162 USD na platformie crowdfundingowej Indiegogo.

Dzieło Kanadyjczyków jest w stanie zadziwić publiczność dzięki zintegrowanej technologii Acoustic Holography, która syntetyzuje pole falowe w celu stworzenia trójwymiarowego dźwięku stereo z jednego głośnika. Według twórców aplikacji użytkownik będzie mógł poruszać się po pomieszczeniu i nie zauważy zmian w dźwięku. Urządzenie Core można również zintegrować z systemem multiroom (do 8 głośników), który nie wymaga aplikacji mobilnej ani punktu dostępu. Systemem można sterować za pomocą pilota lub przycisków na obudowie. Nowość spodoba się fanom mobilności - Core może działać z sieci lub na wbudowanym akumulatorze, którego ładunek wystarczy na 10-12 godzin ciągłego odtwarzania. Uczestnicy będą mogli z bliska przyjrzeć się głośnikowi i innym produktom Mass Fidelity oraz docenić je.

Czekamy na wszystkich chętnych! Od nas - quizy, nagrody i przyjazna atmosfera, od Was - dobry humor. Powitanie 19 maja o godz. 18:00, ul. Nowy Arbat, Moskwa. 11.