Wszystko na poważnie: Pioneer U-05 DAC/wzmacniacz słuchawkowy

Wszystko na poważnie: Pioneer U-05 DAC/wzmacniacz słuchawkowy

W katalogu Pioneer audiofile mogą znaleźć wiele interesujących pozycji, od amplitunerów i odtwarzaczy płyt winylowych po słuchawki i głośniki. Do niedawna brakowało tylko wzmacniacza z DAC-iem do podłączenia słuchawek. A teraz, to przeoczenie zostało poprawione! Pierwszy DAC/wzmacniacz o oznaczeniu kodowym U-05, który pojawił się w ofercie Pioneera wygląda tak solidnie i miarodajnie, jakby firma projektowała takie urządzenia przez całe swoje życie. Czym jeszcze, zastanawiam się, może się pochwalić oprócz imponującego wyglądu?

Poznawanie

Solidna grubość, lśniąca, okrągła kierownica i solidne aluminiowe ścianki - to wszystko, czego można oczekiwać od inżynierii audio klasy High End. Projektanci Pioneera zainspirowali się obrazami klasycznych wzmacniaczy stereo z lat 70-tych podczas projektowania wyglądu zewnętrznego urządzenia. Jednakże, w przeciwieństwie do swoich nieporęcznych czterdziestoletnich przodków, U-05 jest wystarczająco kompaktowy i gotowy, aby łatwo wsunąć go na biurko lub stolik nocny. A obfitość wejść cyfrowych na tylnym panelu nie pozostawia wątpliwości: to urządzenie nie powstało w XX wieku, lecz w czasach cyfrowego audio i zostało zaprojektowane do obsługi najbardziej zaawansowanego dźwięku wysokiej rozdzielczości.

Dwa wejścia optyczne i dwa koaksjalne oraz AES/EBU i port USB zapewniają wystarczającą ilość interfejsów, aby podłączyć urządzenie do dowolnego źródła cyfrowego, od przenośnego odtwarzacza lub laptopa do dekodera lub komputera osobistego. Na froncie znajdują się gniazda słuchawkowe. Gniazda słuchawkowe są znacznie większe niż zwykle, w tym dwa 3-pinowe i jedno 4-pinowe profesjonalne gniazda zbalansowane, a także typowe gniazdo 6,3 mm. Posiadacze flagowych słuchawek z niestandardowymi, zbalansowanymi kablami wreszcie będą mieli do czego podłączyć wszystkie swoje ulubione modele naraz!

Cechy

Moduł analogowo-cyfrowy U-05 jest oparty na ESS Sabre ES9016, wysokiej precyzji 32-bitowym DAC z wbudowanym zarządzaniem jitterem. Inżynierowie Pioneer mają duże doświadczenie z tym układem, ponieważ stosowali go już w swoich amplitunerach AV klasy premium. DAC może obsługiwać strumienie cyfrowe o wysokiej rozdzielczości do 32 bitów/384 kHz PCM i 5,6 MHz DSD. Ponadto konstrukcja pozwala na wybór kilku trybów filtrowania, aby nadać muzyce bardziej miękki, komfortowy charakter lub ostrzejszy atak, aby podkreślić jej ekspresyjność.

Upsampling do 32bit i 384kHz to kolejna ciekawa funkcja: pozwala słuchaczowi bawić się barwami dźwięku, zmieniając głębię bitową i współczynnik próbkowania. A dla tych, którzy wolą nie majstrować przy ustawieniach i chcą zminimalizować swoje narażenie na sygnał audio, pilot zdalnego sterowania posiada magiczny przycisk "Direct", który wycisza całe przetwarzanie dźwięku i wysyła dźwięk najkrótszą możliwą drogą. Dyskretny wzmacniacz U-05 jest dostrojony do obsługi wszystkiego od 16 do 600 omów, więc możesz podłączyć cokolwiek, aż do najbardziej wymagających słuchawek planarnych. To da czadu w każdych słuchawkach! I to sprawi, że otworzy się w pełni na swój potencjał.