Recenzja odtwarzacza płyt winylowych Sony PS-LX310BT z Bluetooth

Recenzja odtwarzacza płyt winylowych Sony PS-LX310BT z Bluetooth

Sony PS-LX310BT został po raz pierwszy zaprezentowany na targach CES 2019 w Las Vegas, a już wkrótce będzie . W pełni automatyczny z wbudowanym stopniem gramofonowym i łącznością bezprzewodową Bluetooth, Sony skupiło się na wygodzie i łatwości użytkowania, ale nie zapomniało o dźwięku.

Sprzedaż Sony PS-LX310BT

Marka: Sony

Wersja Bluetooth: 4.2

Gwarancja producenta, miesiące: 12

Dodaj do ulubionych Dla porównania 20&nbsp980&nbspRR. 24&nbsp990&nbspRR. -16% Na zamówienie Zamówienie przedpremierowe Szybki podgląd

Wzornictwo Sony zawsze pozostawiało przyjemne wrażenie i PS-LX310BT nie jest tu wyjątkiem: minimalistyczne, surowe i nowoczesne. Talerz i ramię wykonane są z aluminium, a większość konstrukcji, w tym deck, z plastiku, jednak mimo przystępnej ceny urządzenie wygląda na wysokiej klasy.

Instalacja jest prosta i zajmie nie więcej niż kilka minut. Jeśli jesteś początkujący w winylach i nie wiesz nic o takich pojęciach jak przeciwwaga, antyskating, azymut i downforce, nie martw się, nie ma potrzeby się nimi zajmować. Headshell i wkładka (z ruchomym magnesem - MM) są fabrycznie zainstalowane, jedyne co trzeba zrobić, aby rozpocząć pracę, to założyć pasek na napęd, talerz na wrzeciono, a następnie dodać matę pod płytę i pokrywę przeciwkurzową.

Na stoliku gramofonowym po lewej stronie znajduje się okrągły przycisk do parowania z bezprzewodowymi słuchawkami Bluetooth i bezprzewodowym głośnikiem Bluetooth. Po prawej stronie znajdują się przyciski wyboru rozmiaru płyty (7"/12") i prędkości (33 1?3 lub 45rpm). Na przednim panelu znajdują się jeszcze trzy przyciski: start, stop oraz góra/dół. Na tylnym panelu znajduje się wyjście 2RCA do podłączenia przewodowego, przełącznik phono/line oraz przełącznik wzmocnienia (-4/0/+6 bd). Ta ostatnia opcja jest dość oryginalna i brakuje jej w nowych "kolegach z klasy" Sony. Umożliwia on zmianę poziomu wzmocnienia dla różnych nagrań lub urządzeń.

PS-LX310BT jest urządzeniem w pełni automatycznym. Co to oznacza? Wystarczy nacisnąć przycisk "Start" i już: ramię tonowe podnosi się, staje na początku płyty i zaczyna odtwarzać, a po zakończeniu nagrania podnosi się z powrotem i wraca na pokład. Oczywiście, jeśli chcesz zachować "klasyczne" wrażenia z płyt winylowych, możesz zrobić to wszystko samodzielnie i ręcznie. Trzeba jednak zaznaczyć, że automatyka PS-LX310BT jest znakomita: w niedrogich gramofonach automatyka potrafi gwałtownie podnosić/opuszczać ramię tonowe, ale tutaj wszystko przebiega gładko.

Wreszcie, łączność Bluetooth. W dzisiejszych realiach i z praktycznego punktu widzenia - funkcjonalność ta jest z pewnością pożądana i poszerzy grono miłośników winyli. Dzięki temu PS-LX310BT można podłączyć do praktycznie każdego urządzenia - przewodowego lub nie - pełnowymiarowych lub przenośnych głośników, słuchawek bezprzewodowych, soundbarów, wzmacniaczy itp.

Jak brzmi nowy produkt? Biorąc pod uwagę wyjściową kategorię cenową urządzenia i szeroką podstawową funkcjonalność na tym punkcie były obawy, ale Sony PS-LX310BT mile nas zaskoczył. Nad drutem gra muzykalnie i wciągająco, boisko jest energiczne. Połączenie bezprzewodowe jest wygodniejsze, ale traci nieco w stosunku do połączenia przewodowego pod względem dynamiki i szczegółowości, choć napęd, scena dźwiękowa i integralność brzmieniowa są zachowane.

Preinstalowany headshell i ramię ograniczają możliwości rozbudowy systemu, ale można zastosować zewnętrzny phono stage, który poprawi jakość dźwięku po kablu - niezależne urządzenie zwykle lepiej radzi sobie ze swoimi funkcjami niż moduły wbudowane w niedrogie gramofony.

Oczywiście, szczegółowość i panorama stereo PS-LX310BT nie może się równać z audiofilskimi urządzeniami High End, których cena jest o rząd wielkości (lub więcej) wyższa. Dla większości słuchaczy, którzy chcą się przestawić (lub wrócić) na winyl, nie będzie to jednak przeszkodą, bo pod każdym innym względem model ten jest niezwykle interesujący. Brzmi żywo i energicznie z niemal każdym urządzeniem, jest bardzo prosty i łatwy w obsłudze, posiada szeroki wachlarz dodatkowych funkcji oraz atrakcyjny, minimalistyczny design. Jeśli szukasz odtwarzacza klasy podstawowej, a zwłaszcza - jeśli ważna jest dla Ciebie funkcja głośnika/słuchawki Bluetooth, to zdecydowanie rozważ Sony PS-LX310BT, za tę cenę to prezent.