Zacznijmy od Sony H.Ear In (MDR-EX750BT) - bezprzewodowych słuchawek dousznych z pałąkiem umożliwiającym zamocowanie ich za szyją. W słuchawkach zastosowano 9-milimetrowe przetworniki, które doskonale odtwarzają dźwięk Hi-Res Audio. Producent deklaruje 7,5 godziny pracy na baterii. Słuchawki MDR-EX750BT, w cenie 180 euro, będą dostępne w standardowych kolorach: limonkowym żółtym, niebieskim malachitowym, czarnym węglowym, malinowym różowym i ceglastym czerwonym.
Na tym jednak modele H.Ear się nie kończą. Dodatkową bronią są bezprzewodowe słuchawki na głowę H.Ear On firmy Sony z aktywną redukcją szumów. Są one wyposażone w 40-milimetrowe przetworniki neodymowe, które zapewniają wysoką jakość dźwięku za pośrednictwem technologii Bluetooth 4.2. Opracowana przez japońską firmę technologia "AI Noise Cancelling" w słuchawkach będzie wykrywać i korygować poziom hałasu z zewnątrz. Nowość można kupić za 300 euro.
Oprócz dodatków w postaci słuchawek H.Ear, programiści (a raczej marketingowcy) zaczęli rozszerzać swoją działalność o bezprzewodowy głośnik H.Ear Go. Para 35-milimetrowych przetworników zainstalowanych wewnątrz obudowy zapewni użytkownikowi niesamowity, przestrzenny bas. Interesująca jest również bateria, która wystarcza na 12 godzin pracy. Nowość od Sony ma wbudowaną obsługę Google Cast i Spotify, i trafi do przyszłego właściciela, gotowego wyłożyć na nią 249 euro.
Osobno chcielibyśmy omówić nowy model firmy Sony, który nie jest wyposażony w technologię H.Ear. Gramofon SL-1200 firmy Technics pojawił się już na targach CES 2016, ale publiczność zwróciła uwagę na gramofon PS-HX500 firmy Sony, który kontynuuje serię urządzeń winylowych tej firmy. Japońskie podejście wyróżnia tę nowość na tle konkurencji - Sony kładzie główny nacisk na konwersję ulubionych albumów winylowych na pliki audio Hi-Res, DSD lub 24-bitowe WAV. Aby podłączyć kamerę HX-500 do komputera, użytkownik potrzebuje standardowego kabla USB oraz oprogramowania, które tworzy kopie zapasowe przed konwersją i jest przeznaczone dla systemów PC i Mac. Z komputera PC skonwertowane nagranie można przesłać do odtwarzacza, a użytkownik może cieszyć się ścieżką, która zachowuje jakość analogowego źródła. Pomimo nadmiernego rozgłosu formatu Hi-Res, firma Sony obrała właściwy kierunek, który umożliwia konwersję nagrań ze starych, zakurzonych płyt winylowych do wygodniejszego i łatwiejszego do słuchania formatu.
Konstrukcja HX500 reprezentuje wzorcowy wygląd gramofonu winylowego, z całą jego kanciastością i brakiem zewnętrznych innowacji. Czarny prostokąt z talerzem i ramieniem gramofonu, zamknięty w plastikowej osłonie, to ponadczasowy, sprawdzony klasyk. Nie podano jeszcze ceny tego urządzenia Sony, ale znana jest data jego premiery. W Stanach Zjednoczonych odtwarzacz płyt winylowych Sony PS-HX500 będzie dostępny wiosną tego roku.