ATH-W1000z firmy Audio Technica

ATH-W1000z firmy Audio Technica

Siedziba firmy Audio Technica znajduje się w zasadzie niedaleko mojego domu; byłem tam kilka razy w przeszłości i podziwiałem wnętrza zakładu. Mój dobry przyjaciel polecił mi zainwestowanie czasu w recenzję nowo wypuszczonych ATH W1000z, ze względu na fakt, że tak bardzo uwielbiam rzadkie ATH W3000ANV. Fani starszej serii W powinni poczuć się jak w domu z tym nowym modelem.

Sprzęt

Dopasowanie i wykończenie

Brwi zostaną uniesione, uszy nadstawione, a portfele zostaną wydrenowane. Jeśli się zastanawiacie, te wspaniałe drewniane kubki wykonane są z grubo ciosanego drewna Teak. Nie wiem zbyt wiele na temat rzadkości drewna, jedynie tyle co mówi mi Internet, ale wygląda na to, że Teak jest dość rzadki i bardzo poszukiwany jako materiał do budowy ultra, high-endowych instrumentów strunowych. Jak twierdzi Audio Technica na swojej stronie internetowej, W1000z rzeczywiście oferuje ciepły przechył w swojej sygnaturze dźwiękowej. Nigdy wcześniej nie słyszałem słuchawek wykonanych z drewna tekowego, mogę jedynie przypuszczać, że ciepłej barwy należy się spodziewać w przypadku wyboru tego rodzaju drewna. Ten mniamny odcień tonalny nigdy nie był problemem tej firmy w przeszłości, mają muzykalność i zawsze były "domowym dźwiękiem" dla tych, którzy są zainteresowani smacznymi, delikatnie podbarwionymi sygnaturami dźwiękowymi. Większość, jeśli nie wszystkie ich słuchawki z wyższej półki oferują ten sam ogólny typ dźwięku i są cudownie pyszne w brzmieniu. Bez popadania w przesadę i nasycania słuchawek ciepłem, większość słuchawek z drewnianymi kubkami ma tendencję do serwowania tego typu prezentacji. Jak dotąd, ich W3000ANV i ESW911JPN są słuchawkami, które uważam za najbardziej muzykalne, najbardziej zabawne, najlepiej dostrojone i ogólnie niezapomniane w swoim typie brzmienia w swoich klasach cenowych. Na szczęście W1000z plasuje się pomiędzy tymi modelami i oferuje naprawdę satysfakcjonujący poziom ciepła na niskich tonach.

Drewno

Podobnie jak w przypadku niedawno wypuszczonych ATH ESW9LTD, nowych przenośnych słuchawek drewnianych, Audio Technica nadała swoim większym W1000z solidne wykończenie. Słuchawki są niezwykle refleksyjne i mają cukierkowy wygląd, o wiele bardziej niż poprzednie modele z serii W. Podobnie jak niestandardowe drewniane słuchawki Lawton'a, tak i drewniane słuchawki Audio Technica niemal zawsze zmuszają mnie do powstrzymania się od prób ich podgryzania. Dzięki bóstwom audio, że nie chodzę spać, mógłbym sobie łatwo wyobrazić, że budzę się w środku nocy i podchodzę do miejsca, w którym trzymam większość moich słuchawek, biorę do ręki W1000z i obgryzam je przez chwilę. Z całą powagą, lakierowane wykończenie i solidność cięcia drewna są bardzo wysokiej klasy i nie mam problemu ze stwierdzeniem, że miseczki TH900 Japanese Birch firmy Fostex są gorszym produktem w porównaniu do tańszych ATH W1000z. Audio Technica zawsze wykonuje świetną robotę z obróbką drewna, zasługują na pochwałę za to, że zawsze wydają coś błyszczącego i atrakcyjnego wizualnie. Audio Technica nie produkuje brzydkich, drewnianych słuchawek, każda z nich krzyczy wysokiej klasy stylizacją w najwyższym stopniu.

Pałąk na głowę

Nie da się ukryć... słuchawki serii W zawsze były bardzo duże. Audio Technica trzyma się kurczowo swojego projektu i niezwykle rzadko zdarza się, aby zmieniła go na taki, który w zauważalny sposób różni się od poprzednich modeli. Nie podoba mi się to, były poważne problemy z dopasowaniem ostatniej generacji słuchawek z serii W i nie słuchali niczyich skarg. Wydaje mi się, że nadszedł czas, aby firma przyjrzała się problemom z jakimi boryka się seria W i stworzyła nowy projekt dla następnej generacji. Niestety, Audio Technica całkowicie zignorowała niedolę swoich klientów, którzy zakupili lub używali W3000ANV, W5000 i oryginalne W1000. Postawiono na powtórzenie podstawowej konstrukcji bez żadnych ulepszeń czy zmian. Dużym problemem serii W było to, że pałąk nie został zaprojektowany dla ludzkiej głowy; został on zaprojektowany z bardzo dziwnym dopasowaniem, z którego prawie nikt, o kim wiem, nie był zadowolony.

Jest to rzadki przypadek, w którym wymagana jest większa siła zacisku, jeśli chcemy kontynuować ten typ opaski obciążonej drutem, która oferuje również słabe uszczelnienie. To zawsze był poważny problem. Kąt nachylenia jest zbyt duży w stosunku do klasycznego półkola, niewiele więcej trzeba o tym mówić. W efekcie tego typu kąta, pady kończą szczypiąc obszar tuż pod uszami i na czubku szyi. Przyłożenie dużej części siły zacisku do tych wrażliwych miejsc jest najgorszą rzeczą, jaką można zrobić, jeśli chodzi o konstrukcję. Obszar padów nad uszami uszczelnia się słabo, dolna część padów uszczelnia się znacznie lepiej. W rezultacie otrzymujemy mieszany worek z rezultatami, który pozostawia mnie niezwykle zdenerwowanym. Niemożliwe jest dla mnie osiągnięcie satysfakcjonującego, komfortowego doświadczenia i ciągle dopasowuję słuchawki, próbując znaleźć pozycję, która będzie mi odpowiadać. Jak dotąd, nie udało mi się tego osiągnąć.

Dopasowanie

Słuchawki są bardzo lekkie, ważą 320 g, a ich poduszki są niezwykle wygodne, ale oferowanie tak dużej miękkości i sprężystości skórzanych nauszników tylko pogarsza sprawę, jeśli chodzi o niewłaściwe uszczelnienie i konieczność utrzymania słuchawek na miejscu. Nawet niewielki ruch głową powoduje, że słuchawki wywierają większy nacisk na obszar tuż pod uszami, a ponadto zbyt mocno drżą przy lekkim kiwnięciu głową lub kichnięciu. Podsumowując, okablowanie w pałąku nie tylko sprawia, że wyglądasz jak antena satelitarna, ale także powoduje ból i dyskomfort z powodu niewłaściwych kątów, które są równoległe do rzeczywistych ludzkich głów. Desperacko pragnę, aby Audio Technica przestała stosować te konstrukcje. Zamiast tego może przeróbmy pałąki z serii ESW portable na te większe słuchawki. Nikt nie ma problemów z dopasowaniem słuchawek z serii ESW... ale prawie wszyscy mają zastrzeżenia do serii W, która wykorzystuje system Flying Wing i szyny w pałąku.

Te drewniane kubki są wystarczająco duże; nie potrzebujemy, aby pałąk był również tak duży i kłopotliwy. Fostex i Denon zrobiły to dobrze i ich modele są znacznie bardziej wygodne i dopasowane do kształtu głowy niż konstrukcje Audio Technica w ich większych słuchawkach. Czas iść z duchem czasu, nikt nie chce wyglądać jak antena satelitarna w dzisiejszych czasach. Wydało mi się również dziwne, że projektanci zdecydowali się użyć welurowej tkaniny do wykonania systemu latających skrzydeł, które spoczywają na głowie, ale nauszniki są wykonane z elastycznej skóry... dziwny kontrast i na pewno nie czuję się dobrze na mojej ogolonej głowie. Osoby z włosami do góry nie odczują tego, ale ci, którzy mają dwudniowy zarost powinni wiedzieć, że materiałowe czapki i welurowe materiały w opaskach i nausznikach nie współgrają z krótkimi włosami. Powoduje to ciągłe uczucie tarcia, które jest wyjątkowo nieatrakcyjne; następnym razem pozostańmy przy skórze, dobrze?

Pro Tip

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem tych słuchawek i masz podobny niesmak co do problemów z dopasowaniem W1000z, spróbuj użyć dużej gumki, aby zbliżyć do siebie druciany pałąk. Pomoże to w uszczelnieniu i wygodzie, zmniejszając prawdopodobieństwo, że pady będą wbijać się w górną część szyi tuż pod uszami i pozostawiać ślady w tym miejscu. Delikatne wypchnięcie drucianego obramowania ponad system latających skrzydełek skutkuje odpowiednim uszczelnieniem i zwiększeniem jakości dźwięku. Zmienia to słuchawki w coś nie do poznania w porównaniu z pozostawieniem słuchawek na głowie i słuchaniem ich bez nacisku. Audio Technica naprawdę wykonała świetną robotę z W1000z, ale są one absolutnie ograniczone przez ten okropny druciany pałąk, który jest niewłaściwie ustawiony. Jeśli nie dopasuje się on do głowy użytkownika, nie uzyska się dobrego uszczelnienia. Jeśli nie uzyskasz dobrego uszczelnienia, słuchawki będą brzmiały dziwnie. Jedynym sposobem, aby to naprawić, jest kreatywność i znalezienie sposobu, aby wywrzeć nieco większy nacisk i spowodować, że górna część nauszników będzie mocniej dociskać głowę. Dolna część nauszników nie ma tego problemu, więc spowodowanie, aby górna część nauszników przylegała nieco bliżej do boku głowy powoduje, że faktycznie jesteśmy w stanie usłyszeć, co potrafią te słuchawki.

Strona 2: Wrażenia dźwiękowe