Słuchawki BT540i Bluetooth firmy Koss

Słuchawki BT540i Bluetooth firmy Koss

Bluetooth jest brudnym słowem, które należy używać wokół Audiophile's, jest to technologia, która naprawdę nie oferowała wiele w sposób czysty i czysty dźwięk w przeszłości. Mam jednak nadzieję na przyszłość, nie tak jak mam zamiar być nieskończenie sceptyczny wobec jej potencjału w najbliższej przyszłości, stoję twardo w miejscu, w którym jestem teraz, że Bluetooth w ogóle potrzebuje trochę pracy, aby dogonić audio snoba poziomu jasności, ale zmierza we właściwym kierunku. Tylko w tym ostatnim miesiącu, Koss wprowadził na rynek swoje słuchawki dookolne BT540i za 199 dolarów, słuchawki oznaczone jako no fuss BT (Bluetooth w skrócie) włączony urządzenie, które oferuje czystą jakość dźwięku, styl i dopasowanie.

Test Rig

Do tego przeglądu potrzebne są dane źródłowe firmy BT, co budzi pewne obawy u mnie jako recenzenta. Wasapi (opcja wysokiej jakości wyjścia Foobar), jak również wyjście w formacie 24-bitowym są wyłączone i stają się niedostępne dla prawie każdego klucza sprzętowego BT lub urządzenia źródłowego wyjścia. Oznacza to, że typowa metoda recenzowania i urządzenia, których normalnie używam, zostały unieważnione i nie są dostępne dla niczego, co pochodzi z mojego dysku twardego i komputera. Wyższe opcje wyjścia stereofonicznego Foobar2000, jak również wiele innych programów do odtwarzania muzyki za pośrednictwem mojego komputera są bezużyteczne. To naprawdę poważny problem z technologią Bluetooth w ogóle, przesuwanie granic tego, do czego jest zdolny BT jest teraz znacznie bardziej ograniczone i jedynym sposobem na prawdziwe przetestowanie potencjału słuchawek w czystości jest użycie połączenia przewodowego przez źródło lub wzmacniacz. Doświadczenie nie różni się w sposób zauważalny od korzystania z funkcji BT w celu uzyskania dźwięku z wielu urządzeń (więcej na ten temat później), które zawierają wszystkie następujące elementy wyposażenia:

iPhone 5s, Nokia Lumia 900, Astell i Kern AK120 i wreszcie klucz sprzętowy AZiO BTD-V201USB. Dla standardowego olinowania połączeń przewodowych, moja konfiguracja zawiera następujące elementy: Astell i Kern Red Wine RWAK120B, RSA F35 Lightning, RSA SR71B, Fiio X1, Oppo HA-1.

Budowa i właściwości

Konstrukcja jest nieco słaba w szkielecie słuchawki, która jest wykonana z tworzywa sztucznego, a wewnętrzna regulacja pałąka na głowę jest wykonana z materiału metalowego. Rozdzielacz Y jest wykonany z tworzywa sztucznego. W porównaniu z moim Sony XB950BT, który przybył do recenzji podczas przeglądu tego Koss BT540i, jest bardzo oczywiste, że słuchawki Sony ma doskonałą jakość budowy wokół. Na około 7.2oz ( 204g ) Koss BT540i jest orzeźwiająco lekka i wygodna. Autentyczne skórzane podkładki w połączeniu z elastyczną pianką z pamięcią zapewniają solidny komfort, a brak nacisku na zacisk jest mile widzianym bonusem. Interesujące jest to, że Koss zdecydował się na bardziej welurową wyściółkę pałąka, zamiast skórzanego materiału, z którego wykonane są wkładki do uszu słuchawek. Nie pasują one do fizycznej stylizacji, ale dobrze ze sobą współpracują. Uważam, że spód pałąka jest bardzo wygodny i miękki, choć nie odpowiada mi fizycznie kształtem większości ludzkich głów. Jest to raczej półksiężycowy kształt, który mi się nie podoba, w zasadzie jest ponad pełnym centymetrem pustej przestrzeni pomiędzy obszarami tuż nad moimi uszami, aż do punktu zawiasowego na miseczkach słuchawek. Jezu, to przypomina mi projekt słuchawek Ultrasone.

Przyznaję, że czuję się bardzo samoświadomy, nosząc to na zewnątrz i widząc mnie w słuchawkach, które używają opasek jak ta: Mała antena satelitarna to coś, co bardzo mnie wkurza. Ale nie ma w tym nic złego pod względem fizycznym, jeśli chodzi o budowę; czuje się wystarczająco solidny, jeśli chodzi o plastikowe ramy. Chociaż oczywiście martwię się o złamanie zawiasów, jeśli są źle obrobione lub wrzucone do torby, ponieważ są one wykonane z tworzywa sztucznego po wszystkim. Kubki słuchawkowe obracają się, obracając się w odpowiednim stopniu z lewej do prawej, a także trochę się zapadają, aby złożyć je do góry i do środka. Do standardowego źródła dźwięku dołączony jest odpinany kabel 3,5 mm. Wolałbym kabel płócienny, coś bardziej chronionego i wytrzymałego niż ten standardowy kabel, który ma dość niską jakość, ale w tej cenie mogę prosić o zbyt wiele.

Koss mówi, że BT540i jest ich najbardziej zaawansowaną słuchawką do tej pory, wykorzystującą technologię kodeków aptX, oraz to, co jest znane jako PLX40 Dynamic Elements (rodzaj technologii przetworników, które mogą być zastrzeżone do Koss), które mogą być zarówno odpowiedzialne za bardziej liniowy i płynny dźwięk sygnatury tej słuchawki produkuje. Słuchawki są dostarczane z kablem 3,5 do 3,5 mm, kablem do ładowania micro USB i obudową z twardym zamkiem błyskawicznym.

BT Pairing

Koss BT540i paruje cudownie szybko i dobrze z każdym urządzeniem użytym w tym przeglądzie, w ciągu kilku sekund powinieneś być w stanie sparować słuchawki ze swoim źródłem i cieszyć się wolnym od kabli dźwiękiem. Muszę przyznać, jak wielu innych znalazło, że diody LED BT są niezwykle irytujące, ciągle migają ostrym, jasnoniebieskim światłem. To oko rwące się na większości urządzeń BT włączonych i trochę pet peeve z mojego, ale to nie jest w ogóle istotne dla doświadczenia dźwiękowego w najmniejszym stopniu, po prostu uważam, migające światła jak to irytujące, gdy widzę innych w pobliżu przy użyciu własnych urządzeń BT. Sprawia, że chcę wrzucić coś przez moje szklane okno...* oddychaj Mike...oddychaj.

"Zaprojektowaliśmy BT540i tak, aby był jak najprostszy." - Michael J. Koss ( CEO i prezes Koss )

Na szczęście, byłem ekstatyczny, aby dowiedzieć się, że nie miałem żadnych problemów z parowania BT, co tak kiedykolwiek, jeśli masz do czynienia z BT często należy wiedzieć, że szanse są duże, że coś się nie uda na ciebie, wyciąć losowo, pary teraz, ale bez powodu odmówić pary później. Tak nie jest w przypadku Koss BT540i podczas procesu parowania; na szczęście BT włączenie wewnątrz samej słuchawki jest bardzo dobre i nie ma żadnych problemów z połączeniem w ogóle w każdym urządzeniu. To sprawia, że moje uszy się uśmiechają... jak również mały demon wewnątrz mnie, który kontroluje mój poziom stresu. Pan Koss spełnił swoją obietnicę, że ta słuchawka będzie przyjazna dla użytkownika.

Zadzwoń Quality and Battery

Doskonała jakość połączenia! Jestem pod dużym wrażeniem; Koss oferuje podwójne mikrofony, aby pomóc wyeliminować niektóre ze statycznych w tle, syczące głosy i dostaje pracę bardzo ładnie. Za pośrednictwem Nokii 900 i iPhone 5s, połączenie Bluetooth umożliwiając pracował jak urok, ale nie wyciąć na krótką chwilę po każdym połączeniu, mniej niż pół sekundy i tylko tyle, aby usłyszeć dźwięk straty wyciszenia, ale wrócić na czas trwania połączenia. Regulacja głośności działa zgodnie z oczekiwaniami, a bateria wydaje się trwać solidne 8 godzin za pośrednictwem BT i muzyki odtwarzać z mojego komputera i AZiO BT dongle. To jest naprawdę świetne, jeśli się nad tym zastanowić. Czas ładowania wydaje się trwać najwyżej kilka godzin, aby w pełni wymienić pustą baterię, którą taktowałem przez nieco ponad 8 godzin nieprzerwanego odtwarzania. NFC (Near Field Communication) dobrze połączył się z pożyczkobiorcą znajomego Samsung S4. Zazwyczaj zawsze miałem z tym problemy i po raz pierwszy w życiu używałem urządzenia z włączoną funkcją BT, które sparaliżowało się bez żadnych problemów. Wygląda na to, że urządzenie BT w słuchawce ma silny sygnał i jest dobrze wykonane.

Kliknij tutaj po wrażenia dźwiękowe...